Mühendislik Hizmeti

Mühendislik Hizmeti

Mühendislik Hizmeti

MÜHENDİSLİK HİZMETİ NEDİR?

Mühendislik hizmetleri; giderleri azaltmak, verimliliği en üst düzeye çıkarmak ve yüksek performanslı hızlı teslimatlar sunmak konusunda şirketinizi bir adım öne taşıyabilir. Mühendislik firmaları, tüm proje iletişimlerinin farklı disiplinler ve ekipler arasında verimli bir şekilde yürütülmesini sağlar. Böylelikle mühendislik hizmetleri etkin ve düzgün bir şekilde ilerler ve projenin en iyi sonuca ulaşması sağlanmış olur. Mühendislik hizmetleri;  her projenin taslak aşamasından, yürütülmesine ve tamamlanmasına kadar tüm proje yaşam döngüsü boyunca etkin bir şekilde çalışır ve firmalara uzmanlık sağlayan, hızlı, etkili ve operasyonel verimliliği yüksek 3 temel avantaj sağlamış olur.

MÜHENDİSLİK HİZMETLERİNİN BİLEŞENLERİ NELERDİR?

Mimari, mekanik, elektrik, altyapı ve statik projeler, restorasyon ve güçlendirme projeleri ve BİM sistemi tasarımları gibi hizmetler, mühendislik hizmetleri bileşenlerini oluşturur. Binaların ayakta durmasını sağlayan taşıyıcı sistemin kurulduğu, statik hesaplamaların ve çizimlerin yer aldığı statik projeler,  mühendislik hizmetleri denildiğinde aklan ilk gelen hizmetlerden birisidir. Yine aynı şekilde mühendislik hizmetlerinin temel hizmetlerinden birisi sayılan mimari projeler ise, yapıların dış görünüşü, iç bölümleri, oran ve ölçüleri dahil tüm ayrıntıları hakkında bilgi ve çizim içeren projelerdir. Her tür yapı için kuvvetli akım, zayıf akım, elektrik panosu projelerinin tasarımı ve çizimi de elektrik projelendirme hizmetleri olarak mühendislik hizmetleri arasındadır. Mühendislik hizmetleri içinde temel projelerden bir diğeri de mekanik projelerdir. Mekanik proje;  yapıların ısıtma, soğutma, havalandırma, yangın tesisatı, sıhhi tesisat ve diğer mekanik tesisat konularını kapsayan proje dalıdır. Peki, tüm bu mühendislik bileşenlerinin şirketlere sağladığı temel avantajlar nelerdir?

UZMANLIK SAĞLAYAN MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ

Mühendislik hizmetleri avantajının ilki, şirketlere uzmanlık sağlamasıdır. Bazı spesifik projeler özel uzmanlıklar gerektirir ve şirketlerin kendi bünyelerinde her konu ile ilgili özel uzmanlıklara sahip mühendisler bulundurmaları çok zordur. Mühendislik hizmeti sağlayan firmalar ise bünyelerinde bulundurdukları alanlarının önde gelen ve tecrübeli isimleri ile şirketinize ihtiyacı olan uzmanlığı sağlayabilir. Mühendislik alanında yeterli tecrübeye sahip, alanında uzmanlaşmış, eğitimli ve yetenekli mühendislerden oluşan bir ekip; projenin başarılı bir sonuca ulaşması için gereken en önemli etmenlerden birisidir.

HIZLI VE ETKİLİ MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ

Mühendislik hizmetleri avantajlarının bir diğeri ise şirketlere hızlı ve etkili bir çözüm sunuyor olmasıdır. Bazı iş fırsatları çabuk müdahale ve etkili teknik çözümler gerektirir. Eğitimli, yetenekli ve tecrübeli mühendis ekipleri ile tüm projelere uygun stratejiler hemen belirlenir, uygulanır ve projeler hızlı ve etkili bir şekilde tamamlanabilir. Proje teslim tarihi bir sorun olmaktan çıkar ve projeler bazen planlandığından bile daha erken bir zamanda tamamlanarak teslim edilir.

OPERASYONEL VERİMLİLİK SAĞLAYAN MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ

Mühendislik hizmetleri avantajının sonuncusu ise şirketlere operasyonel verimlilik sağlayacak bir kaynak oluşturuyor olmasıdır. Hem zaman hem de maddiyat açısından bir kaynak oluşturan mühendislik hizmetleri, şirketlerin tüm odaklarını yaptıkları işe vermelerini sağlar. Etkili bir mühendislik hizmeti ile şirketlerin,  kendi ürün portföylerine ve iş stratejilerine ayıracak daha çok ve kaliteli zamanları olur. Ayrıca nitelikli, eğitimli ve tecrübeli mühendislik ekipleri bulma ve kendi bünyelerinde barındırma maliyetinden de tasarruf etmiş olurlar.